4. Roubanálie (27.-28.8. 2005)

Terénní část setkání proběhla v PP Chudenická bažantnice, kde jsme se seznámili s další zajímavou přírodní lokalitou, kterých je v okolí Chudenic nebývalá hojnost. Pokračovalo se ještě na Bělýšov. Pro zpestření výletu byly vypsány soutěže o nalezení nejkrásnějšího a největšího brouka s příslibem hodnotných odměn pro vítěze. Všichni se velmi snažili. Pro druhou oblíbenější část akce jsme tentokrát museli vyměnit oblíbenou hospodu Stará škola (obsazeno) za další místní podnik, Zámeckou vinárnu. Nepříliš šťastná volba, z nouze ovšem. Dobrá nálada účastníků nakonec přebila nevlídné prostředí a tak se vědecké diskuse táhly jako obvykle dlouho do noci. Účastníků se sešlo patnáct, jako i dříve nechyběli četní přespolní.

Zvláštní událost: Kratochvilné soutěže korunované krásnými diplomy z dílny Zdeňka Doležala, které zpříjemnily účast několika vyvoleným. Ostatní jen záviděli.

Účastníci abecedně: Benedikt Standa, Benedikt Vašek, Benediktová Jana, Doležal Zdeněk, Kantner Franta, Kejval Zbyněk, Klekner Miloš, Krátký Jirka, Kresl Petr, Krošlák Pepa, Mertlík Pepa, Pelikán Honza, Raisová Jitka, Sieber Arnošt, Sladký Jirka.

Fotogalerii z Roubanálií naleznete zde.