6. Roubanálie (25.-26.8.2007)

Změna je život a tak po prvních pěti ročnících se stejným scénářem došlo na změnu radikální. Po pěkném, i když krátkém výletě za pěkného počasí (počasí nám zatím vždy přálo, kromě ovšem bouře při prvním ročníku) na rozhlednu Bolfánek jsme se sešli poprvé v hospodě Zámecká hospoda a tentokrát to byla volba přešťastná! Společenský program uvedl Standa zdravicí účastníkům, po které následovaly tři přednášky doprovozené mnoha promítanými obrázky. O svých cestách v blízkém i dalekém zahraničí povídali (převzato z pozvánky):

1. pan Jan Kormoš Pelikán: Pirin zdola i shora, před mastikou i po ní

2. Ingénieur Zbyněk Kejval: Z Jordánska, zaplať alláh, šťastně zase doma

3. Docteur Stanislav Kadlec: Prohibice a jiné trampoty v říši perské (zde ovšem došlo na poslední chvíli ke změně na říši jemenskou kvůli zpoždění vhodných obrázků)

Dlužno dodat, že všichni přednášející sklidili zasloužené ovace. Potom se jako obvykle dlouho do noci diskutovalo, zpívalo a byla dobrá nálada. A nejeden zapeklitý problém se vyřešil. Také z hlediska účasti šlo o vydařený ročník. Ze třiceti účastníků takřka polovina přijela zpoza hranic západočeských!

Zvláštní události: Bylo jich hodně. Veršované vyprávění Arnošta o jeho trampotách v Turecku, účast Dr. Jelínka, která dodala setkání lesk, lovy mravenců prováděné Pavlem a Klárou Bezděčkovými přímo v objektu Bolfánku, třicet zúčastněných, vynikající guláš paní hostinské a vůbec skvělé prostředí hospody. A taky vtipně vyvedená účastnická plaketa Zdeňka Doležala. Ale bohužel i jeho poslední účast na naší oblíbené akci, kterou Zdeněk nikdy nevynechal.

Účastníci abecedně: Andrš Zdeněk, Andršová Hanka, Benedikt Standa, Benedikt Vašek, Benedikt Vašek jr., Bezděčka Pavel, Bezděčková Klára, Doležal Zdeněk, Hejkal Jirka, Jelínek Josef, Kadlec Standa, Kantner Franta, Kejval Zbyněk, Krátký Jirka, Vondrážková Táňa, Kresl Petr, Krošlák Pepa, Kubáň Víťa, Lahoda Jirka, Moravec Petr, Ouda Michal, Pelikán Honza, Raisová Jitka, Sieber Arnošt, Schön Karel, Sladký Jirka, Sýkora Karel, Škoda Ríša, Škodová Dáša, Zbuzek Bořek.

Fotogalerii z Roubanálií naleznete zde.