7. Roubanálie (30.-31.8.2008)

Podle ohlasu účastníků byl sedmý ročník zatím nejvydařenější. Přidrželi jsme se loňského úspěšného scénáře. Procházka na úvod pro osvěžení starých známostí a navázání přátelství nových nás zavedla opět po roce na kopec s rozhlednou Bolfánek, kde jsme si letos prohlédli i expozici věnovanou přírodě chudenického okolí v nedaleké hájovně. Upřímně řečeno, pan správce expozice se musí ještě hodně snažit, aby ze vstupného zaplatil alespoň biletáře… Počasí tradičně přálo a tak procházka řádně vysušila hrdla. A zalévali jsme je tak jako vloni v osvědčeném Zámeckém hostinci U Baláků. Odpolední program uvedl Standa vzpomínkou na prof. Roubala, po které následovalo pásmo z páně profesorových myšlenek, jejichž nadčasovost obecenstvo uznale kvitovalo. Pásmo procítěně přednesl Jirka Lahoda. Hlavní program pak tvořily přednášky v pořadí:

1. S. Benedikt: Jak se zahání medvědi aneb Sedm let broučkaření na Muránské planině

2. Z. Kejval: Antící sou taky broucí! (představení chystaného katalogu Anthicidae ČR+SR)

3. V. Kubáň: Laos 2008 – měsíc na bambusové pryčně pod horou Phou Pane, ale stálo to za to

V přestávkách jsme ještě zhlédli humornou vložku o vývoji přírodníka a krátkou fotovzpomínku na předčasně zemřelého kolegu a kamaráda Zdeňka Doležala.

A pak už plynula volná zábava, šířila se dobrá nálada a mnoho litrů chmeloviny bylo prolito. Spát se šlo dlouho po půlnoci… Večer a po ránu odjelo z Chudenic 35 spokojených účastníků!

Zvláštní události: Veselá přednáška o vývoji přírodníka v podání Pavla Bezděčky, rekordní účast (konečně přijeli i dlouholetí odpírači Jirka Pávek a Vašek Dongres) a též nejvyšší dosud počet přednášejících a ostatní bavících! Bohužel i eklhaft tělocvična-noclehárna, kde se po zavření chudenické školy už zřejmě neuklízí. Nad vhodným ubytováním v příštím roce se tedy budeme muset vážně zamyslet…

Účastníci abecedně: Andrš Zdeněk, Andršová Hanka, Benedikt Standa, Benedikt Vašek, Bezděčka Pavel, Bezděčková Klára, Cihlář Vlasta, Cihlářová Renátka, Dongres Vašek, Jelínek Josef, Kadlec Standa, Kejval Zbyněk, Krátký Jirka, Kresl Petr, Kreslová Maruš, Krošlák Pepa, Kubáň Víťa, Kubáňová Xxxx, Lahoda Jirka, Maňák Zdeněk, Martínek Olda, Ouda Michal, Pávek Jirka, Prokop Jirka, Raisová Jitka, Ryšánek Jarda, Sieber Arnošt, Schön Karel, Sýkora Karel, Škoda Ríša, Škodová Dáša, Urban Standa, Vondrážková Táňa.

Fotografie z Roubanálií naleznete zde.